HANA BUDKOVÁ: VE ZDIMĚŘICÍCH PRODÁVÁM KVALITNÍ FARMÁŘSKÉ POTRAVINY

Pocházím z Mělníka a manžel z Modletic. Manžel má ve Zdiměřicích babičku, proto jsme se rozhodli postavit si domeček zde. Už tu bydlíme šest let. Ve Zdiměřicích se mi líbí, vždy jsem chtěla bydlet v rodinném domě se zahradou. Blízko je také Průhonický park, kam chodím s kamarádkou běhat. Jen se mi nelíbí rušná silnice, která Zdiměřicemi prochází, mám strach, aby děti nevběhly přímo pod auto.

Před pěti lety, když jsem byla na mateřské dovolené s dětmi, přišel švagr, který vlastní farmu ve Zlatníkách, s nápadem, že si v okolí postaví vlastní obchody, kde bude prodávat vajíčka z vlastní produkce. Ten nápad se mi líbil, proto jsem ho přemluvila, aby jeden krámek postavil na naší zahradě. Pro mě to znamenalo vytržení ze stereotypu při péči o děti a domácnost a také přivýdělek. Ze začátku jsem prodávala jen vajíčka a těstoviny vlastní výroby. Postupně jsem sortiment rozšiřovala. Začala jsem nabízet med, mléčné výrobky, kuřata, husy a podobně.

Bohužel švagr se nedávno rozhodl krámky zavřít. Přišlo mi líto, že bych o svůj obchůdek přišla, a proto jsem se rozhodla, že krámek zachovám a budu ho provozovat na vlastní pěst. Prodávání mě baví a jsem ráda v kontaktu s lidmi. Vyřídila jsem si potřebná povolení, domluvila jsem se s dodavateli, krámek jsem nově vymalovala a od září je ze mě paní podnikatelka.

Nabízím jen potraviny s přídomkem farmářské nebo domácí. Například těstoviny Dvořák jsou domácí. Vyrábí je má tchýně. Jsou opravdu kvalitní – na 1 kilogram mouky dáváme 13 vajec. To je pak v polévce znát. Mají chuť těstovin, které doma vyráběla moje babička a já jsem jí potají ujídala těsto. Vajíčka prodávám ve velikostech S, M a L. Snesly je slepičky na farmě ve Zlatníkách, které běhají po hale, kde mají hodně prostoru, dostávají kvalitní krmení a mají se na rozdíl od slepic chovaných v klecích opravdu dobře. V té hale jsem pracovala 3 roky, chodila jsem mezi nimi, takže to vím z vlastní zkušenosti.

Každý pátek mám chlazená kuřata. Jejich maso je mnohem chutnější, než maso kuřat z velkochovů, není tak blátivé a vodnaté, protože tato farmářská kuřátka rostou déle a mají čas běhat a zesílit, nejsou rychle vyhnaná. Každé pondělí prodávám chlazené králíky. Čtyřikrát nebo pětkrát do roka nabízím sezónní maso. Například 11. listopadu, na den svatého Martina, budu mít husy. V prosinci nabídnu kachny. Máte-li zájem o kvalitní maso k nedělnímu obědu, zavolejte si nebo se stavte a objednejte si ho. Přes zimu budou u mne k dostání zabijačkové výrobky, například jitrnice nebo jelita. Od jara budu také nabízet kvalitní zeleninu.

V krámku mám lednici, kde skladuji farmářské máslo, jogurty z farmy rodiny Němcovy  z Vysočiny, knedlíky, hotové omáčky a podobně. Nabízím několik druhů medů ze Šumavy. Jsou opravdu kvalitní, což se pozná podle toho, že časem začnou cukernatět. Koupit si u mě můžete také domácí ovocné sirupy, které neobsahují žádné konzervanty ani další chemické látky, proto je potřeba je po otevření spotřebovat co nejdříve.

Také nabízím ovoce a zeleninu z vlastní zahrady, například třešně, meruňky, okurky nebo rajčata, z vlastní produkce prodávám zavařenou červenou řepu. Farmářské produkty někdy nejsou vzhledově tak krásné, jako ovoce a zelenina z obchodu, ale je to tím, že nejsou chemicky ošetřované, proto jsou zdravější, a informovaní zákazníci si to uvědomují. Brambory, které prodávám, byly vypěstovány na farmě Dvořák ve Zdiměřicích.

Otevírací dobu jsem musela přizpůsobit tomu, že chodím do práce. Krámek mám proto otevřený v pondělí, v úterý a v pátek od 16:00 do 19:00 hodin. Pokud by ale někdo potřeboval nakoupit v jiný den, může zavolat na telefonní číslo 721 118 631, určitě se domluvíme. Stačí se podívat, zda mám na protější straně silnice postavenou reklamní ceduli. Je-li tam, pak je krámek otevřený. U krámku jsou dvě parkovací místa. Zákazníkům doporučuji, aby si auto rovnou otočili, když je parkoviště prázdné, protože se pak zpět do silnice špatně couvá. Jsem zvědavá, jak se mi bude dařit a jak dlouho svůj obchůdek udržím. Postupně bych chtěla rozšířit sortiment. Bude-li mít někdo jakýkoli nápad, budu ráda, když mi ho řekne. Uvítám každý podnět.

Napsat komentář