POZVÁNKA NA AKCI – TŘETÍ ROČNÍK ZDIMĚŘICKÉHO BUDKOVĚŠENÍ

Milí Zdiměřičáci! Okrašlovací spolek Zdiměřice vás zve na třetí ročník BUDKOVĚŠENÍ!

Bydlíme ve vesničce, kde se většina ulic jmenuje po ptácích, kde nám zpěvní ptáčci od brzkého rána zpříjemňují den a kde má mnoho z nás na své zahradě ptačí krmítko. Brzy začnou naši zdiměřičtí rehci, skřivani, špačci, vrabčáci a sýkorky hledat místo, kde zahnízdit a vyvést mladé. Mají ale svůj domeček, aby mohli rodinu založit? V přírodě ptáci často hnízdí v dutých kmenech starých stromů a v korunách keřů nebo stromů, těch je ale v současné kulturní krajině málo.

Rozhodli jsme se proto, že jim každé jaro několik budek pověsíme na stromy a vy můžete být u toho (jak akce probíhala probíhala při svém prvním ročníku se můžete podívat na odkaze tady http://spolekzdimerice.cz/2017/03/25/ve-zdimericich-pribylo-sest-novych-domu-pro-ptacky/ 🙂 ). Tentokrát se sejdeme v sobotu 9. března 2019 ve 13.30 hodin ve slepé části ulice Albatrosové, kde začíná cyklostezka na Vestec (v případě, že by v sobotu 9. března silně a vytrvale pršelo, je náhradní termín neděle 10. března ve stejný čas tamtéž, viz https://en.mapy.cz/s/3oFkE). Vezměte s sebou děti, babičky, strýčky a další příbuzné a případně také přineste vlastní budku (vřele doporučujeme pořídit v podstatě nezničitelné dřevocementové budky nebo dřevěné budky z chráněné dílny FOCUS Pelhřimov https://www.zelenadomacnost.com/k/ptaci-budkypolobudky), kterou si na větev pověsíte buď sami, nebo s naší pomocí. Můžete pak chodit zpovzdálí pozorovat, jak se daří vaší adoptivní ptačí rodince. Přijďte, i když nemáte ani babičku ani budku, těšíme se na setkání a povídání. Aneb i budkověšení může být vhodná příležitost poznat své sousedy!

V minulém roce se nám podařilo po Zdiměřicích rozvěsit 7 budek, rok před tím 6, pomozte nám to letos překonat 🙂 Srdce a ruce pro Zdiměřice krásnější!

   

Napsat komentář