ZRUŠENO – 4. ROČNÍK BUDKOVĚŠENÍ, 21. 3. 2020

S ohledem na současný stav nouze v České republice v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19 a na doporučení omezit osobní kontakty musíme níže uvedenou akci zrušit.

Máte-li již budky pro ptáčky připraveny, pověste ji dle svého uvážení na některý zdiměřický strom. Budeme rádi, když nám zašlete fotku a napíšete pár slov, kam jste ji pověsili a jak to probíhalo 🙂

S přáním pevného zdraví, Mirka Macháčková, Okrašlovací spolek Zdiměřice, z.s.

Milí sousedé, milé sousedky, Okrašlovací spolek Zdiměřice vás zve na 4. ročník BUDKOVĚŠENÍ!

Bydlíme ve vesničce, kde se většina ulic jmenuje po ptácích, kde nám zpěvní ptáčci od brzkého rána zpříjemňují den a kde má mnoho z nás na své zahradě ptačí krmítko. Brzy začnou naši zdiměřičtí rehci, skřivani, špačci, vrabčáci a sýkorky hledat místo, kde zahnízdit a vyvést mladé. Mají ale svůj domeček, aby mohli rodinu založit? V přírodě ptáci často hnízdí v dutých kmenech starých stromů a v korunách keřů nebo stromů, těch je ale v současné kulturní krajině málo.

Rozhodli jsme se proto, že jim každé jaro několik budek pověsíme na stromy a vy můžete být u toho (jak akce probíhala probíhala v předchozích letech se můžete podívat na odkaze zde a zde). Tentokrát se sejdeme v sobotu 21. března 2020 ve 13.30 hodin u kapličky (Kaple Jména Panny Marie) u Průhonického parku. Ptačí budky pověsíme na stromy na cyklostezce podél obory.

Vezměte s sebou děti, babičky, strýčky a další příbuzné a případně také přineste vlastní budku (vřele doporučujeme pořídit v podstatě nezničitelné dřevocementové budky nebo dřevěné budky z chráněné dílny FOCUS Pelhřimov https://www.zelenadomacnost.com/k/ptaci-budkypolobudky), kterou si na větev pověsíte buď sami, nebo s naší pomocí. Můžete pak chodit zpovzdálí pozorovat, jak se daří vaší adoptivní ptačí rodince. Přijďte, i když nemáte ani babičku ani budku, těšíme se na setkání a povídání. Budkověšení může být vhodná příležitost poznat své sousedy!

V uplynulých letech se nám podařilo po Zdiměřicích rozvěsit celkem 16 budek, přesáhneme letos dvacítku? 🙂

Srdce a ruce pro Zdiměřice krásnější!

PS: Další spolkovou akcí bude Ukliďme kousek Zdiměřic. Připojujeme se k celostátní akci Ukliďme Česko a v sobotu 4. 4. 2020 se vrhneme na úklid našeho okolí. Podrobnosti brzy zveřejníme.